גילה פז - פסיכותראפיה קוגניטיבית התנהגותית M.sc
מטפלת בעלת ניסיון רב בהפרעות אכילה
ובאכילה רגשית.

מלמדת אותך לה(א)כיל את הרגשות שלך. 


טיפול פרטני - סדנאות - קורסים

זה הזמן לעשות שינוי
התקשר כעת
052-6559524

  השם שלך (חובה)

  האימייל שלך (חובה)

  האימייל שלך (חובה)

  טיפול CBT  וסכמה תראפיה, בהפרעות אכילה ואכילה רגשית

  גילה פז – מלמדת אותך לה(א)כיל את הרגשות שלך

  בשנים האחרונות, הפכתי להיות מומחית בטיפול בהתמכרויות, הפרעות אכילה ואכילה רגשית ואף מרצה בקורס אכילה רגשית, מזה כמה שנים.

  בשנים אלו  למדתי  שכמעט לכולם, יש מערכת יחסים מורכבת עם אוכל. לרבים מאיתנו אוכל הוא אהבה.

  אוכל הוא החיבוקים והנשיקות שלנו.

  אוכל תמיד זמין, אף פעם אינו אומר לא והוא נוכח על בסיס קבוע.

  מי, אתם מכירים,  שיכול להתחרות עם הזמינות והנוכחות הקבועה הזו ?

  ההבדל בין אלה שמוכנים לעבוד על מערכת היחסים הזו ואלו שלא,  מתבטא בדרגת הסבל שמערכת היחסים הזו גורמת.

  המשותף לאכילה רגשית והפרעות אכילה הן מערכת היחסים השגויה עם האוכל (על ההבדלים תוכלו להיכנס לאתר שלי, בקישור הנמצא בתחתית העמוד). 

   

  מהי מערכת יחסים לא תקינה עם האוכל?

  אכילה בלתי מבוקרת, בכמויות גדולות, מתוף דחף נפשי ולא מתוך רעב פיזי. אכילה רגשית והפרעות אכילה מגיעות, לרוב, כדרך להתמודדות עם רגשות, גורמות לשיבוש מתמשך של מנגנוני הרעב והשובע, גורמות לקפיצות קיצוניות בין הרעבה לבולמוסים ולחוסר אהדה עצמית. האכילה  היא תסמין לקושי נפשי, שלרוב אינו מודע, ויחד עם זאת, יוצר סבל ניכר בכל תחומי החיים.  

  אם הגעת לפה, אני בטוחה שכבר ניסית הכל ועדיין לא הגעת לנקודה שבה תבינ/י, איך מנהלים מערכת יחסים תקינה עם האוכל שלך.  

  כמה פעמים אמרת לעצמך שמחר תתחילי לאכול בצורה תקינה? כמה פעמים הבטחת לעצמך שתאכלי רק את קוביית השוקולד הזו ומצאת את עצמך מחסלת את כל החבילה? כמה פעמים התחלת דיאטות והבטחת לעצמך שהפעם זה יהיה שונה? אני מכירה את רגעי הנפילה, שלך, את הבולמוס  שממנו רצית להימנע , את התחושה הפיזית האיומה  שמגיעה אחרי, את הביקורת העצמית ודרכי הענישה שאת/ה גורמ/ת לעצמך, את תחושת הייאוש המציפה, שאולי אין דרך אחרת….ואז החיפוש אחר הקסם החדש….

  אם במציאות שלך את/ה הולכת לאיבוד בתוך מאבק השליטה הזה אני מזמינה אותך לשיח רציונאלי בגובה הלב, על בסיס הגישה הקוגניטיבית התנהגותית.  בוא/י תבינ/י, אחת ולתמיד, איך את/ה מנהל/ת את האכילה ואיך את/ה לומד/ת לאהוב ולקבל את כל החלקים שלך.

  הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי מוכח כיעיל בבעיות רבות, לרבות הפרעות אכילה ואכילה רגשית.

  בטיפול נלמד להכיל את מה שקורה בחייך. המיקוד הוא  בדפוסי חשיבה, ברגשות, בתגובות ובהקשרים ביניהם לבין אכילה. במהלך הפגישות נערוך היכרות מעמיקה עם עולם הרגשות שלך, נבין  מהם הגורמים שמעודדים את האכילה הלא מבוקרת שלך , באילו מצבים מתעורר רצון בלתי נשלט לאכול,  איך המוח / המחשבות שלך הפכו לשותפים פעילים בהתניות שיצרת  וכיצד נוכל להשתמש במוחנו להפעלת שליטה עצמית ושינוי דפוסי חשיבה והתנהגות.

  טיפול באכילה רגשית והפרעות אכילה אינו "תפריט תזונה" אלא  אוסף של  טכניקות רבות ומגוונות, שיעזרו לך לאהוב את כל החלקים שבך. במקום להיות עבד להרגלים מזיקים, תהפכו למודעים ולבוחרים.

  זכרו will power isn’t equal to skill power

  כן, אני רוצה שינוי

  052-6559524

   השם שלך (חובה)

   האימייל שלך (חובה)

   האימייל שלך (חובה)